Ezobazar

Magiczny sklep ezoteryczny!

Polecane Przeglądaj

nr kat. SROD topor1

  • Cena 62.00pln60.00pln
  • Na zamówienie
  • Wysyłamy w ciągu Na telefon ☎
  • Materiał posrebrzany stop metalu
  • Wysokość ok. 4,5cm
  • Ilość
    zapytaj o produkt

Topór Peruna - amulet szczęścia i ochrony. Motyw liści i rozety.

Wersja topora perunowskiego wykonana przez artystów z Serbii. Toporek zdobiony motywem liści oraz słowiańską rozetą.

Perun - pogański władca burz i piorunów, był  czczony na całej Słowiańszczyźnie, a według niektórych źródeł był najwyższym bogiem Słowian. Perunowi przypisywano związek z przeróżnymi atrybutami. Łączono go z dębem, ogniem, orłem, koniem i wszelkim rodzajem broni ( głównie toporem).

Dla Słowian topór Peruna posiadał wielką, magiczną moc. Wierzono, iż przynosi zdrowie, pomyślność i przede wszystkim ochronę dla tego, kto go posiada. Topór kładziono pod łóżkiem, przed wejściem do domu, a nawet na polu w celu zwiększenia zbiorów.

Rozeta, zwana również gwiazdą heksapentalną, jest słowiańkim symbolem Słońca i ognia.  Swoim wyglądem przypomina wpisany w okrąg kwiat.Znak ten niezwykle czesto pojawia się jako motyw dekoracyjny w sztuce ludowej Słowian. Rozetę rzeźbiono m.in. na meblach, naczyniach oraz  na belkach domostw, co miało chronić domowników przed złymi mocami. Utożsamiano ją ze słońcem, wszelką pomyślnością i szczęściem.

Materiał - posrebrzany stop metalu

Wisior sprzedawany z rzemieniem.

Nasze produkty wykonane są z wysokiej jakości stopu metali i nie zawierają niklu, ołowiu oraz innych pierwiastków szkodliwych.

Ciekawostka:

Perun - imię tego boga pochodzi od słów "grom" oraz "uderzać". W folklorze ludowym możemy napotkać mit kosmogoniczny o walce Peruna z uosabiającym sily Chaosu Żmijem (Welesem).


Nasza strona korzysta z plików cookies. Potrzebne są one do celów statystycznych oraz aby dostosować stronę do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Użytkownik ma możliwość zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.X