Ezobazar

Magiczny sklep ezoteryczny!

Polecane Przeglądaj

nr kat. GEO K01

Wyprzedaż!
  • Cena 12.00pln
  • Na zamówienie
  • Wysyłamy w ciągu Na telefon ☎
  • Wymiary ok. 1- 3 cm
  • Ilość
    zapytaj o produkt

Agat muszlowy - Turitella

Kamień z fragmentami skamieniałości muszli turitelli.

W starożytnej Persji i Babilonii wytwarzano z niego amulety i pieczęcie. Agat przywraca równowagę, uspokaja, usuwa napięcie i poprawia zdolności analityczne. Uznaje się go również za kamień sukcesu.Według medycyny niekonwencjonalnej pomaga w leczeniu schorzeń wątroby i wzmacnia układ rozrodczy.

Zdjęcia przedstawiają tylko pojedyncze okazy - otrzymane kamienie mogą się różnić kształtem, wielkością czy odcieniem ale ich właściwości pozostają te same :).

Ciekawostka:

Starożytni mieszkańcy Mezopotamii, Egiptu czy też Ameryki Południowej byli doskonałymi rzemieślnikami, którzy tworzyli wyrafinowaną biżuterię z najwspanialszych klejnotów. Bogato zdobione wytwory  noszono zarówno w postaci zwyczajnych ozdób, jak i magicznych amuletów. Starożytni astrologowie łączyli również kamienie szlachetne z datą urodzin oraz planetą patronującą a także przypisywali im właściwości terapeutyczne np. powszechnie wierzono, że krwawnik tamuje krwawienie, woda z rubinem stymuluje trawienie a szmaragd leczy wzrok.

Nasza strona korzysta z plików cookies. Potrzebne są one do celów statystycznych oraz aby dostosować stronę do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Użytkownik ma możliwość zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.X