Ezobazar

Magiczny sklep ezoteryczny!

Polecane Przeglądaj

nr kat. GON BBB10

  • Cena 52.00pln
  • Na zamówienie
  • Wysyłamy w ciągu Na telefon ☎
  • Materiał bursztyn, sznurek baw.
  • Obwód 18 - 24cm
  • Ilość
    zapytaj o produkt

Kołowrót - bursztynowa, słowiańska bransoletka

Unikatowa, ręcznie wykonana w Polsce, bransoletka z ciętego, oszlifowanego i polerowanego bursztynu bałtyckiego. Wykorzystana bryłka bursztynu zachowała swój pierwotny kształt, dzięki czemu każda bransoletka ma niepowtarzalny i naturalny charakter.

Od eksponowanej strony bursztyn został przecięty, oszlifowany i wypolerowany, natomiast strona wewnętrzna (bezpośrednio stykająca się ze skórą) zachowała pierwotną warstwę kory (bogatą w kwas bursztynowy, szeroko znany ze swoich leczniczych właściwości).

Na bursztyn, metodą grawerowania, naniesiono "słowiański kołowrót" będący symbolem: słońca jako dawcy życia, powodzenia w boju, urodzaju w plonach oraz szczęścia. Kołowrót to również symbol boga Swaroga, który był władcą słońca i ognia.

Pozostałą część bransoletki wykonano w technice makramy ze sznurka jubilerskiego wysokiej jakości. Dzięki makramowemu zapięciu możliwa jest regulacja obwodu.

Uwaga! Jest to wyrób rękodzielniczy i dany egzemplarz może się różnić od powyższej specyfikacji i/lub zdjęcia.

Kołowrót reprezentuje pomyślność, ognistą, duchową siłę oraz odwieczny cykl narodzin i śmierci. Jednocześnie jako amulet chroni przed złem i demonami - starożytni Słowianie oznaczali tym symbolem swoje domostwa.

Wymiar - 18- 24cm

Ciekawostka:

Swastyka – jeden z najstarszych symboli w historii ludzkości, który pojawia się w kolebkach cywilizacji na całym świecie i pochodzi najprawdopodobniej od znaku krzyża. Symbolizuje dynamiczny ruch, życie, zmianę, płodność oraz wędrówkę słońca po niebie. Jako wirujące słońce łączona była z żywiołem ognia.

Nasza strona korzysta z plików cookies. Potrzebne są one do celów statystycznych oraz aby dostosować stronę do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Użytkownik ma możliwość zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.X